четвер, 29 березня 2012 р.

"ХОРТИЦЬКИЙ СЕМІНАР: САКРАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ І ФЕНОМЕН ПАЛОМНИЦТВА: ВІТЧИЗНЯНИЙ І СВІТОВИЙ КОНТЕКСТ"


                                                              
Шановні колеги! Запрошуємо вас на презентацію збірника
"Хортицький семінар: Сакральна географія і феномен паломництва: вітчизняний і світовий контексті"

за участю авторів статей і наукового редактора та упорядника

29 березня
початок о 14.00
Збірник статей присвячено дослідженню сакральної географії і паломництва  – актуальним, перспективним і міждисциплінарним напрямкам у світовій науковій спільноті, ще мало запитаним вітчизняними фахівцями. Для широкого кола читачів.

Захід відбудеться у Науковій бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова читальній залі №2 (вул. Пирогова 9, І поверх, при вході ліворуч)

Контактна особа:
Голова релігієзнавчого клубу                                            Мельничук Юрій:  (093) 963-70-35

понеділок, 26 березня 2012 р.

Студентський відеоклуб ІФОНу

23 березня відбулося перше засідання студентського відео клубу ІФОН у 2012 році. Традицію перегляду кінофільмів після пар разом із своїми колегами культурологами, філософами та дизайнерами започаткував Сергій Русаков у 2009 році. Через рік честь керувати діяльністю відео клубу випала мені.
Два роки свого існування відео клуб був певним майданчиком для спілкування та знайомства студентів з різних курсів та спеціальностей. Були часи, коли аудиторія де відбувався перегляд буквально ломилася від напливу студентів. Були й випадки коли записана під відео клуб аудиторія виявлялася зайнятою заочниками або ж якою-небудь ще групою, що вирішила провести додаткове заняття не за розкладом. В такому випадку доводилося шукати альтернативні способи перегляду. Важко забути перегляд фільму «Хатіко», коли через відсутність вільного приміщення перегляд довелося проводити сидячи на диванах та на підлозі біля деканату. Згадка про цю купу малу із заплаканих (фільм був ну дуууже сумний) студентів і зараз викликає в мене посмішку.

субота, 24 березня 2012 р.

Международный молодеждый Форум “ILead International" 27-29 апреля, Киев


 Мы делали то, чего не делали другие; мы стали лидерами, другие следуют за нами.
-- Акио Морита, основатель Sony

 
Международный молодеждый Форум  “ILead  International"
27-29 апреля, Киев

Всемирная организация молодых лидеров и предпринимателей JCI Youth приглашает посетить I Международный молодежный Форум по развитию лидерских навыков ILead  International, который будет проходить 27-29 апреля в Киеве.
Уже давно доказан тот факт, что весь набор лидерских качеств поддается развитию и тренировке. Лидер думает вне рамок, ограничивающих эффективность. Не удивительно, что именно такие люди возглавляют самые успешные корпорации мира, самые инновационные прорывы и ключевые исторические события. Основные принципы лидерства универсальны, поэтому данный Форум рекомендован будущим топ-менеджерам, политикам, предпринимателям и всем тем, кто хочет научиться управлять и вести за собой.

четвер, 22 березня 2012 р.

Студентський відеоклуб ІФОНу

Не полишаючи надії відродити традицюї перегляду фільмів у рамках "Студентського відеоклубу" пропоную зібратися цього тижня на перегляд фільму "Суіні Тодд: перукар-демон із Фліт-стріт".
 
Місцезнаходження:
Київ
 
Початок:
23 березня о 17:00
 
Обговорення тут 

вівторок, 20 березня 2012 р.

Літературні музеї України – інтеграція в європейську музейну індустрію


Семінар-презентацію «Літературні музеї України – інтеграція в європейську музейну індустрію» пропонуть організатори - Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини та
Національний центр "Мала академія наук України".

Сьогодні надзвичайно актуально стоїть питання діяльності музеїв літературного профілю як осередків культури, просвітництва, інтелекту нації. Роботі літературних музеїв завжди була притаманна певна специфіка, відмінна від музеїв інших профілів. Про те, як, зберігаючи наші статутні завдання, залучити до музею відвідувача, як пропагувати свій заклад культури, як зробити його інтелектуально-культурним осередком, як адаптувати до музею сучасні європейські форми роботи та спілкування з аудиторією, про рекламу свого музею та про інші питання ми будемо говорити на семінарі-презентації «Літературні музеї України - інтеграція в європейську музейну індустрію», який відбудеться 28 березня 2012 року у приміщенні Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини (м. Київ, вул. Терещенківська,5).

Музей-квартира Павла Тичини (Київ)

Музей присвячений життю і творчості Павла Тичини. Він розміщений у помешканні, де з 1944 по 1967 рік жив поет. У квартирі повністю збережені прижиттєві інтер'єри, особисті речі, бібліотека, музичні інструменти митця. В кабінеті П. Тичини — картини худодників-сучасників поета. Серед експонатів: рояль, на якому майстерно грав Тичина, бандура, кларнет, письмовий стіл, особисті речі та меблі. Тут знаходиться бібліотека поета, яка налічує понад 20 тисяч книжок.
Група вконтакті - http://vk.com/public36617035
АДРЕСА:
01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 5, кв.1, 3
ТЕЛЕФОН:
234-43-27
E-mail: tsosnowska@gmail.com

неділя, 18 березня 2012 р.

Скуштуйте Європу на смак

Проект для молоді «Європа в чемодані». Представництво фонду Конрада Аденауера в Україні формує чотири польсько-німецько-українські групи, які подорожують і зустрічаються з однолітками із українських університетів, молодіжних клубів у різних містах України.
     14 березня цей проект завітав до драгоманівців. Конференція відбулася у аудиторії 340 Центрального корпусу, куди прийшли студенти різних інститутів нашого університету. Після короткого знайомства та розповіді про свій досвід у проекті, студенти з інших країн проводили дискусію із студентами НПУ ім. М. П. Драгоманова на тему Європи, ЄС та європейської інтеграції України.
     Представники усіх трьох країн запрошували драгоманівців брати участь у різних проектах, що дають можливість навчання за кордоном. Наприклад були згадані такі проекти як «Студенти по обміну», Erasmus та Erasmus Mundus. Це проекти, які дають можливість активним студентам здобути якісну Європейську освіту, а також змогу отримати стипендію від ЄС. Перевагою цієї програми є те, що майбутні учасники зможуть пройти безкоштовні кваліфіковані курси іноземної мови.
    У дискусії молоді з учасниками проекту звучали питання різного плану. Обговорювали найактуальніші питання сьогодення: про перспективи вступу України до ЄС, про особливості європейської ідентичності та економічної співпраці України з ЄС, навіть про корупцію. Також обговорювали актуальну тему про відносини України з Росією та запровадження другої державної мови.

ХІ Міжнародна молодіжна релігієзнавча літня школа «ВАЙШНАВСЬКА ТРАДИЦІЯ КРІЗЬ СТОЛІТТЯ»


Оголошується КОНКУРС НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ для студентів, аспірантів, молодих учених і незалежних дослідників для участі в

ХІ Міжнародній молодіжній релігієзнавчій літній школі
«ВАЙШНАВСЬКА ТРАДИЦІЯ КРІЗЬ СТОЛІТТЯ»
 617 червня 2012 року
 Київ – Дніпропетровськ – Донецьк

Мета Школи – створення можливостей для обміну досвідом між дослідниками вайшнавізму в Україні і поглиблення знань молодих людей про цю традицію: її вчення, практику, історію та сучасні тенденції. Школа буде проводитись з 6 по 17 червня 2012 року в містах України – Києві, Дніпропетровську і Донецьку. Заходи Школи організовано у різних містах для того, щоб дати учасникам найбільш повну уяву про вайшнавізм та його становище в сучасній Україні.
У рамках Школи буде проведено презентації наукових досліджень учасників, лекції, майстер-класи, тематичні опитування, екскурсії і зустрічі із представниками вайшнавізму. 15 червня 2012 р. учасники Школи візьмуть участь в роботі круглого столу на тему

I Міжнародна молодіжна ісламознавча літня школа “Іслам і мусульмани в Україні”

Оголошується конкурс наукових робіт серед студентів та аспірантів для участі в I Міжнародній молодіжній ісламознавчій літній школі “Іслам і мусульмани в Україні”. Метою Літної школи є надання молодим науковцям поглиблених знань про іслам та ісламознавство, джерела ісламських наук, сучасний стан ісламу в Україні та у світі. В програмі школи плануються дискусії з науковцями, зустрічі з представниками ісламських релігійних та громадських організацій, інтелектуальні ігри на ісламознавчу тематику, а також екскурсія по визначним місцям мусульманської культури. Для участі у конкурсі Вам необхідно подати письмову роботу з будь-якого запропонованого нижче напрямку. Якщо Ваша робота матиме належний науковий рівень, ви будете запрошені взяти участь у роботі І Міжнародної молодіжної ісламознавчої літньої школи, яку планується провести в червні місяці 2012 на базі відпочинку в Автономній Республіці Крим. У результаті конкурсу буде відібрано 15 кращих робіт, автори яких матимуть можливість представити їх під час роботи школи. За результатами роботи Літньої школи планується публікація збірника.

понеділок, 12 березня 2012 р.

Оголошено набір на 2012-2013 навчальний рік за напрямками підготовки: філософія, культурологія, дизайн, релігієзнавство!


Інформуємо ВАС, що Інститут філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова оголошує набір на 2012-2013 навчальний рік за напрямками підготовки та спеціальностями: філософія, культурологія, дизайн, релігієзнавство, на денну та заочну форми навчання за рахунок коштів державного бюджету, фізичних та юридичних осіб.

Деталі в таблиці (натисність детальніше): 



ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТИПЕНДІЙ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ГРАНТІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ ТА СТАЖУВАННЯ ЗАКОРДОНОМ.

Шановні друзі!
17 березня (субота) 2012р.  о 11:00
ваудиторії 2-18 Гуманітарного корпусу
Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
(м. Київ, вул. Тургенєвська8-18),
в форматі одноденного освітньо-консультаційного заходу відбудеться 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТИПЕНДІЙ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ГРАНТІВ  ДЛЯ НАВЧАННЯ ТА СТАЖУВАННЯ ЗАКОРДОНОМ.

Мета форуму:  надання інформації про освітні програми, стипендії та індивідуальні гранти які надають можливість навчання та стажування у вищих навчальних закладах та дослідницьких установах Європи та Америки.

середа, 7 березня 2012 р.

Цикл лекцій «Memory studies»: «парадиґма пам’яті» в сучасному гуманітарному просторі


«Memory studies» («студії пам'яті») – один із найактуальніших напрямків культурологічних досліджень в сучасній Європі, що тільки започатковується на пострадянському просторі. Дослідження колективної (соціальної, культурної, історичної) пам'яті стали місцем зустрічі соціологів, істориків, психологів, соціальних (культурних) антропологів, літературознавців, фахівців в області теорії масових комунікацій і т.д. «Меморіальний бум» в науках про культуру та суспільство останніх десятиліть привів до висновку, що насьогодні формується нова парадиґма соціально-гуманітарних студій, пов'язана з поняттями «пам'ять», «спогад», «забуття», взятими в якості соціокультурних явищ. Традиційна проблематика цілого ряду областей знання стала переосмислюватися в світі «меморіальної парадиґми».

12.03.
«Соціальна (культурна) пам'ять: концепції, дискусійні проблеми, теоретико-методологічні підстави аналізу».

вівторок, 6 березня 2012 р.

«Культурні трансформації в синхронії та діахронії: теорія і практика»

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ»
КАФЕДРА КУЛЬТУРОЛОГІЇ

Інформаційний лист

Шановні колеґи!
Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науковій конференції до 20-річчя кафедри культурології: «Культурні трансформації в синхронії та діахронії: теорія і практика»

Терміни конференції «24-27» вересня 2012 року.
Місце проведення: м. Київ, Національний університет «Києво-Могилянська академія».
Пріоритетні напрями конференції:
1. Актуальні проблеми музеологічних досліджень.
2. Від історії культури до культурології.
3. Етнологія та антропологія: культурологічна лінія розвитку.
4. Культура радянської доби. 5. Культурна ідентичність та політика пам’яті.
6. Культурологічні аспекти археології.

пʼятниця, 2 березня 2012 р.

Аудіокниги для незрячих студентів

Перша структурована бібліотека 1576.ua та український культурний портал “Сито” за підтримки Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка пропонують усім долучитись до запису аудіокнижок (здебільшого підручників) для незрячих студентів. Якщо ти бажаєш випробувати себе у ролі диктора та допомогти – приходь за адресою бульвар Шевченка, 14 (Інститут філології КНУ ім.Т.Шевченка). Про деталі розпитуй тут – 097-067-28-05, 099-526-84-32.

Звернення ректора до студентів


vdsvsg

Шановні студенти

У Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова склалася чудова традиція взаємодовіри та демократичного спілкування між ректором і студентами. Адже лише спільним обговоренням вдається прийти до прийняття правильних рішень. Студенти-драгоманівці – це освічені інтелектуальні особистості, майбутня еліта держави, талановиті юні педагоги і дослідники, до думок яких керівництво НПУ завжди ставиться з повагою.
У зв’язку з насиченим графіком роботи я як ректор університету можу не завжди почути про всі студентські проблеми, дізнатися про ваші ідеї та пропозиції щодо покращення навчального процесу в нашому виші, поліпшення умов проживання в гуртожитках. Тому сподіваюся інтенсивно налагодити цей процес за допомогою сучасних інформаційних технологій і мережі Інтернет.
Від сьогодні у світовій павутині на базі офіційного сайту Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова функціонуватиме персональний сайт ректора (http://www.avp.npu.edu.ua) лише для студентів вишу, де кожен, хто навчається в драгоманівському університеті зможе поставити своє запитання та протягом декількох днів отримати на нього відповідь

четвер, 1 березня 2012 р.

Студентська іфонівська конференція. НАЛІТАЄМ!


 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Інститут філософської освіти і науки
Студентське наукове товариство
У квітні 2012 року відбудеться щорічна
звітно-наукова конференція студентів

До участі у конференції запрошуються студенти всіх курсів.
Щоб взяти участь у конференції необхідно до 31 березня 2011 року надіслати матеріали виступу на адресу Студентського наукового товариства  snt_ifon@ukr.net
а також подати відповідальним секретарям конференції роздрукований примірник за підписом наукового керівника.
Кращі роботи будуть відібрані для доповіді на пленарному засіданні конференції і відзначені керівництвом секцій.
Роботи студентів мають бути обов’язково рекомендовані (завізовані) науковим керівником.
В темі листа обов’язково вказати секцію, на якій бажаєте працювати[1].
Вимоги до написання матеріалів:
1.  Поля: згори, знизу, зліва, справа – 2 см.;
2.  Шрифт – Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал – 1,5;
3.  При цитуванні використовувати кінцеві посилання (наприклад, [1, с.50], де «1» – порядковий номер джерела, а «с.50» – відповідна сторінка в ньому;