вівторок, 6 грудня 2011 р.

Хомич Вікторія (псевдонім - Українка). Навіщо займатись філософією у ХХІ столітті

XXI століття. Століття новітніх технологій. Епоха, в якої витрачати час на філософію зовсім не має. Сьогодні кожен з нас обирає свою філософію і впевнений в ній на всі сто. Напевно, якби першому зустрічному поставити запитання: «Навіщо займатися філософією?» у відповідь ми почуємо: «А чи взагалі потрібно. Адже все, що можна ми вже маємо.» Саме так все, що можна, а не те чого хочемо.
Філософія ― це те, до чого прагне наша душа. Потреба серця, а не тіла.
      Весь навколишній світ в XXI ст. ― це просто омана, оболонка, в якій ми борсаємося і сподіваємося знайти істинне щастя, і комфортабельне життя в цьому, аж ніяк не допомагає (подекуди навпаки). Філософія ― це особлива форма пізнання. І нею потрібно займатися постійно не залежно від часу і можливостей світу. Любов до знань, істини була і буде завжди. Отже, знову: «Навіщо нам займатися філософією у XXI ст.?» «Якщо не я, то хто?» Можливо, саме нам призначено знайти святу Істину.
      Навіщо займатися філософією у XXI ст. Звісно, сьогодні кожен з нас впевнений, що він знає все, що йому потрібно і чхати йому на якусь філософію, але в моменти відчаю ми відразу кидаємося знайти когось винного і того, хто може допомогти. Але хто це? Пошук починається в критичні моменти.

Немає коментарів:

Дописати коментар