вівторок, 6 грудня 2011 р.

Тонконог Олександра (псевдонім - Cogito ergo sum ) Навіщо займатись філософією у ХХІ столітті

Вступаючи, до вищих навчальних закладів, кожен абітурієнт стикається з питанням "Яку професію обрати?". І якщо твій вибір падає на користь математики, економіки, біології, ніхто не дивується і не запитує "ким ти будеш після закінчення ВНЗ?". Але якщо ти обираєш філософію, то одразу тебе зустрічає купа питань щодо застосування твоєї професії.
   Філософія - універсальна наука. Філософ - униіверсальна людина. Важко знайти сферу життя, якої б не торкалася філософія. Філософія - любов до мудрості. А така любов - це не найгірший вибір.
  Філософія - мати усіх наук. Усі відомі нам дисципліни вийшли саме з такої, як зараз часто кажуть, неприкладної науки

   Перші мудреці, люди, що за часів родово-стадної формації прагнули розвиватися і знати більше, ніж вони бачать, займалися філософією. Пізніше з філософії вийшла низка природничих та гуманітарних наук.
   Ми маємо багато прикладів філософів, що поєднували заняття філософією з іншими науками: математикою, як Піфагор, Фалес, Арістотель, Лейбніц; політикою, риторикою, як Цицерон, Сократ, Платон та ін.
   Звичайно, філософія - це не чіткий алгоритм буття. Вона не дає конкретних відповідей, як куля-передбачниця. Ми ставимо ті ж самі запитання, що й тисячу років тому, і, як і раніше, кожен відповідає на них по своєму. Філософія пропонує варіанти. Вона вчить мислити, аналізувати, обирати. Саме в наш час, час індивідуальності та замкненості у своєму мікросвіті, є сенс шукати істину і вчитися мислити.
   У час технічного прогресу і розвитку природничик наук, час компьютерізації та переведення усього у двійкову систему, слід шукати власний світогляд, творити себе самостійно.
   У світі штучного освітлення, хутра, штучних матеріалів; у світі, який усіма силами виштовхує із себе останні частинки кисню; у світі, що оточує нас машинами та роботами, дуже важко почувати себе гармонійно.
   Зараз все більше підлітків обирають гуманітарні спеціальності, хоча попит на них все слабшає. Але філософія вивчає життя в усіх його проявах. Філософія включає в себе онтологію, гносеологію, етику, естетику та інші науки. І добре, що покоління, якому не вистачає живої уваги та тепла, покоління, що не збиває коліна на вулиці, а вбиває комп'ютерних монстрів все ще прагне мудрості та знань. Якщо 20 років тому вікова категорія більшості суїцидників була близькою до 35 років, що обумовлюється кризою середнього віку, то в наш час цей рівень значно знизився і наблизився до підлітків. А серед причин нещасного кохання все частіше з'являється причина нерозуміння з оточуючими. Звичайно, частіше за все - це підлітковий максималізм, але що зробить людину сильнішою і впевненішою у такий тендітний період? В цьому віці багато підлітків некеровані і роблять багато необдуманих вчинків. Існує багато різних організацій, релігійних сект, які вводят в оману довірливих підлітків, які керуються лише нонконформізмом та протиріччями до батьків. Також існує інтернет, що часто засмічує зростаючий, формуючийся мозок. 
   І якщо вчасно не направити підлітка в потрібне русло, нашу націю очікує деградація. А філософія, як раз не диктує чітких правил, а вказує шляхи до мислення, яке, в свою чергу,  і формує наш шлях.

Немає коментарів:

Дописати коментар