Пропонуємо творчим та сміливо мислячим студентам здійснити пробу пера у жанрі філософської есеїстики. Проблематика конкурсу різноманітна і запрошує поміркувати над питаннями ґенези національної філософії, її характером та успіхами, відзначити важливість чи марність міждисциплінарних досліджень, або спробувати окреслити перспективу філософування в реаліях ХХІ століття.
Теми есеїв на вибір учасників:
- Чого досягла українська філософія з часів В. Вернадського та Д. Чижевського?
- Яке значення досягнень природничих наук для сучасної філософії?
- Навіщо займатись філософією у ХХІ столітті?
До участі запрошуються студенти денної форми навчання І – IV курсів філософських відділень Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Вимоги до робіт: обсяг роботи – до 6000 знаків (з пробілами), шрифт Arial, кегль 14 пт, вирівнювання по ширині, інтервал 1,5. Редактор Word 98 та наступні версії.
Обов’язково на першій сторінці конкурсної роботи слід вказати псевдонім, а окремим документом вислати дані про себе (ПІБ, ВНЗ, № групи, адресу електронної пошти та контактний телефон).
Роботи надсилати на електронну адресу (тема листа «Конкурс есеїв»):
konkurs.eseyiv@ukr.net.
Один учасник може обрати одну тему і бути автором лише одного есею.
Оголошення результатів і нагородження переможців Конкурсу відбудеться після 21 листопада 2011 року.
Переможці, окрім інших заохочень, нагороджуються дипломом першого, другого або третього ступеня, а їх роботи будуть опубліковані у фаховому філософському журналі – «Практична філософія».
Останній строк прийому текстів есеїв
– 18 листопада 2011 року
Організатори: Філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
Інститут філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Деякі рекомендації для написання есеїв
Есей – невеликий текст, що виражає індивідуальну точку зору автора і вирізняється вишуканістю форми висловлення думки. Не дивлячись на те, що задум, порядок і експозиція есею є особистою справою автора, деякі загальні рекомендації до написання можна дати:
Обдумайте зміст
Перед початком написання есею, обдумайте його структуру і зміст. Найпростіше це зробити, поставивши самому собі декілька питань стосовно обраної проблематики. Формулювання відповідей на них допоможе в написанні основної частини. Постарайтеся одразу визначитись із стилістикою, щоб витримати єдиний стиль протягом всього есею (якщо іншого не передбачає творчий задум).
Напишіть основну частину есею
Сформулюйте основну ідею вашого есею. Постарайтеся розкрити думку так, щоб привернути увагу читача, викликати зацікавленість. Наведіть аргументи на доказ вашої основної думки. Якщо доречно, наведіть приклади з життя. Не слід боятися вводити конкретні дані, метафори, художні й наукові порівняння та коментарі. Не бійтеся бути експресивними чи пассіонарними, адже справжню захопленість варто продемонструвати на папері. Головне, аби це було доречно і влучно. На завершальному етапі не зайвим буде підсилити основну думку. Пов’яжіть фінал із вступом і основною частиною.
Перевірте себе
Перевірте структуру: чи є логічний зв’язок між думками. Перегляньте, чи немає помилок, що можуть зіпсувати загальне враження про текст. Приберіть все зайве, адже есей має вийти коротким, лаконічним і влучним. Не бійтеся переписувати есей. Після написання спробуйте не читати його кілька годин, а потім перечитайте «свіжим оком». Уникайте недоречних епітетів і нагромадження слів.
Немає коментарів:
Дописати коментар