Відпочиваємо навчаючись

Ольга Олексіївна – не лише хороший педагог, знавець культурологічної справи, а й гарна письменниця. У кожній своїй книзі вона проявляє себе не лише як літератор, а й не забуває про свою культурологічну сутність. Саме такою є її книга «Серп холодной луны», презентація якої відбулася не так давно. У ній автор переосмислює різноманітні артефакти[1] культури через призму психоаналізу Жака Лакана[2].
Ми спробували самостійно здійснити такий аналіз на прикладі фільму Сема Мендерса. Коротке вступне слово Ольги Олексіївни, насичене акцентуаціями, спрямувало нас на пошук та «вихоплювання» із сюжету фільму типово «лаканівських» ідей. Ми ловили фактично кожен погляд[3] героїв, намагаючись відгадати що ж за ним приховується.
Хочеться ще раз подякувати Ользі Олексіївні та всім присутнім за інтелектуально-розважальний вечір.
[1] Артефакт (від лат. «штучно виготовлений») – об’єкт конкретної культури (предмет, явище, процес чи їх складові частини), який є характерний для неї і обов’язково є виготовлений людиною.
[2] Жак Лакан – видатний французький вчений-філософ, психоаналітик, продовжувач ідей Зигмунда Фройда, засновник школи фрейдизму. Вивчав структуру людської психіки.
[3] Погляд у концепції Лакана займає особливе символічне місце
Наталія Ляшенко |
Немає коментарів:
Дописати коментар